3.2.3.1. Реєстр платежів

Реєстри платежів, які містять детальну інформацію про оплати мешканців,  автоматичне завантаження у систему Мій Дім Online

Для чого?

Реєстри платежів містять інформацію про оплати мешканців, що надійшли на розрахункові рахунки організації. У реєстрах, на відміну від банківської виписки, детально зазначено суми, сплачені по кожній окремій статті нарахування для кожного окремого особового рахунку. Це надає багато переваг, адже розв’язує питання розподілу суми платежів між статтями нарахувань. 

Більшість банківських установ зазначає у реєстрах дату здійснення оплати, що може відрізнятись від дати фактичного зарахування грошей на розрахунковий рахунок. Дата транзакції, що була завантажена автоматично реєстром, буде скоригована на дату фактичного зарахування грошей на банківський рахунок у разі завантаження виписки, яка містить таку транзакцію.

Початок роботи

Реєстри платежів завантажуються у систему Мій Дім Online автоматично, але лише у разі, якщо ваша організація підключена до однієї з платіжних систем. 

Мій Дім Online співпрацює з наступними платіжними системами:

  • iPay
  • portmone.com
  • monobank
  • ПриватБанк
  • Банк Фамільний (тільки термінали)
  • ФК Система (тільки термінали)

Підключення до платіжних систем безкоштовне. Навіть якщо підприємство не має розрахункового рахунку у ПриватБанку, можливо укласти договір на прийом платежів від населення. Наявність або відсутність прямого договору з платіжною системою впливає лише на розмір комісії, що стягується при проведенні платежу, а також визначає того, хто платить комісію - підприємство або платник (мешканець). При відсутності прямого договору підприємства з платіжною системою, клієнти Мій Дім Online (тобто підприємства) не сплачують комісію - її сплачують мешканці.

Коли надходять нові реєстри, в системі у верхній правій частині заголовка сторінки з’являється відповідна позначка. Див. Мал.1.

Інформування про надходження реєстру, Мій Дім Онлайн

Мал.1.

Інформація щодо нових реєстрів платежів позначається написом «Реєстр платежів» в стовпчику «Джерело» журналу повідомлень. Див. Мал.2

Журнал операцій, Мій Дім Онлайн

Мал.2.

Для роботи з реєстрами натисніть на посилання в стовпчику «Деталі повідомлення» або скористайтеся пунктом меню «Реєстр платежів».

Проведення транзакцій

При умові, що платіжні системи налаштовані вірно, реєстри повинні завантажуватись в систему автоматично та автоматично проводитись в журналі операцій (документ «Оплата через банк»). 

Проведені транзакції помічено на сторінці реєстрів позначкою. Такі транзакції не потребують окремої уваги оператора на сторінці реєстрів. Див. Мал.3.

 

Успішно проведені транзакції в реєсрі платежів, Мій Дім Онлайн

Мал.3.

Користувач може перейти на відповідну операцію в Журналі операцій, натиснувши на позначку.

Коригування помилок

Помилки у реєстрах виникають рідко. Здебільшого вони пов'язані з помилковими даними, введеними платниками під час проведення транзакцій, або з датами оплат, якщо реєстр надійшов із запізненням, а розрахунковий період, в який входять дати транзакцій, користувач  вже закрив.

Рядки з помилковими транзакціями будуть відмічені позначкою. Деталі щодо помилки будуть показані при наведенні курсора на цю позначку. Див Мал.4. Поля, у яких виникли помилки, також будуть виділені червоним кольором. Деталі щодо помилки будуть показані при наведенні курсора миші на відповідне поле.

 

Помилки в реєстрах платежів, Мій Дім Онлайн

Мал.4.

Щоб виправити помилку, поставте курсор на відповідний рядок,  натисніть клавішу. Внесіть необхідні виправлення у діалоговому вікні та натисніть кнопку «Зберегти та провести». Див. Мал.5.

 

Редагування помилки в реєстрах платежів, Мій Дім Онлайн

Мал.5.

Показники лічильників

Деякі з платіжних систем надають можливості передачі показників лічильників при заповненні платіжних форм. Якщо реєстр платежів містить показники лічильників, ця інформація знаходиться у колонках  «Показники».

Якщо передані мешканцем показники будуть менші за показники, внесені контролером раніше, даний рядок реєстру буде містити помилку. Виправити помилку можна шляхом видалення помилкового показника. (Див. пункт коригування помилок)

Показники передані мешканцями через платіжні системи будуть ігноруватись, якщо їх лічильники автоматично передають показники.

Ігнорування транзакцій

Час від часу виникає необхідність не проводити певні транзакції. Наприклад: користувач не бажає виправляти помилку, що виникла під час завантаження реєстру, а хоче провести дану операцію окремо за допомогою банківської виписки або вручну. Щоб система не проводила певні транзакції, треба відмітити один або декілька рядків за допомогою позначкита натиснути кнопку в заголовку таблиці. Див. Мал.6.

Транзакції, які користувач не бажає проводити, мій Дім Онлайн

Мал.6.

Проігноровані (ті, що не проводяться в журналі операцій) транзакції будуть відмічені в таблиці позначкою

Не оброблені транзакції

Не оброблені записи - це записи, що з тих чи інших причин не були проведені системою в журнал операцій, але які при цьому не містять помилок. Це можуть бути транзакції, які знаходились в системі до моменту оновлення сторінки реєстрів, та не були проігноровані або проведені користувачем. Дані транзакції відмічаються в системі позначкою. Користувач може провести дану операцію, натиснувши кнопкута кнопку «Зберегти та провести». Див. Мал.7.

 

Не оброблені транзакції, Мій Дім Онлайн

Мал.7.

Експорт в Excel

Для експорту транзакцій реєстрів в Excel файл натисніть відповідну кнопку .

Збереження файлів реєстрів

Остання колонка таблиці містить посилання на файл, де зберігається той чи інший реєстр, наданий платіжною системою.

Користувач може завантажити відповідний файл, натиснувши на посилання. Мал.8.

Збереження файлів реєстру, Мій Дім Онлайн

Мал.8.

Поради

Користуйтесь фільтрами, натиснувши на відповідне посилання (Див. Мал. 9), щоб виділити з таблиці такі записи, як:

  • Не оброблені 
  • Підтверджені
  • Має помилку (и)  
  • Проігноровані 

Фільтр реєстру платежів, Мій Дім Онлайн

Мал.9.

Користуйтесь кнопкою , щоб відкрити таблицю на весь екран, а потім згорнути її, повернувши до звичайних налаштувань.