Визначення боржників

За якими критеріями система визначає боржників, для чого це потрібно, які є способи розрахунку заборгованості в системі

 

Для чого

Призначенням цієї сторінки є встановлення критеріїв, за якими власник особового рахунку буде вважатись боржником.

Якщо особовий рахунок відповідає зазначеним критеріям, то він матиме статус боржника, а отже буде показаний:

  • у звіті “Список боржників”
  • у списку боржників на сайті спільноти

Особовий рахунок зі статусом “боржник” буде отримувати автоматичні повідомлення про заборгованість у Телеграм боті. Даний особовий рахунок може отримати e-mail та SMS повідомлення про заборгованість, якщо менеджер сформує відповідне повідомлення (для цього використовується спеціальний шаблон повідомлення) та відправить його.

Критерії визначення боржника

*Всі поля даної сторінки є обов’язковими для заповнення (позначені відповідною червоною зірочкою)

Термін оплат в поточному місяці - день (не включно). після якого непогашені нарахування вважаються боргом. За замовчуванням встановлено значення 20 (20 число кожного місяця).

Розмір заборгованості, що є критичним - сума боргу більше якої власник особового рахунку буде вважатись боржником. Призначення цього параметру є в тому, щоб не вважати боржниками мешканців, що мають невеликий (декілька гривень) від’ємний баланс особового рахунку.

Способи розрахунку заборгованості:

  • По кожній статті окремо. При виборі цього способу враховується баланс кожної окремої статті, тобто переплата по одній зі статей не компенсує заборгованість по іншій.

Наприклад: якщо особовий рахунок має переплату за “Утримання будинку” в розмірі 50 гривень та заборгованість за “Постачання холодної води" в розмірі 40 гривень, то він буде вважатись боржником.

  • По балансу особового рахунку. При виборі цього способу враховується баланс особового рахунку, а не окремої статті, тобто переплати по одним статтям можуть компенсувати недостачу по іншим.

Наприклад: якщо особовий рахунок має переплату за “Утримання будинку” в розмірі 50 гривень та заборгованість за “Постачання холодної води" в розмірі 40 гривень, то він не буде вважатись боржником.

Виключення особового рахунку з переліку боржників

При умові, що власник особового рахунку уклав договір про реструктуризацію боргу, та в деяких інших випадках, може виникнути необхідність не показувати особовий рахунок в переліку боржників.

Щоб виключити особовий рахунок з переліку боржників, потрібно встановити перемикач “Виключати зі списку боржників” в положення ”включено”. Перемикач знаходиться в налаштуваннях особового рахунку. Мал.1.

Мал.1.