Питання та відповіді

Що таке Мій Дім Online і для чого мені це потрібно?

Мій Дім Online — це хмарний сервіс абонентського обліку, створений щоб автоматизувати роботу бухгалтера та керівника комунального підприємства. Завдяки автоматизації процесів в Мій Дім Online  ви зможете більше часу приділити стратегічним питанням, гарантовано оптимізуєте процеси нарахування та сплати внесків. Система налаштована на побудову прозорих взаємин із мешканцями, а власний кабінет стане зручним інструментом для моніторингу розрахунків. За нашою статистикою зручні інструменти для сплати онлайн та прозорість нарахувань зменшують заборгованість на 30%..

Чим Мій Дім Online кращий за облік в Excel?

Ведення обліку в таблицях, навіть електронних, не забезпечує достатньої автоматизації чи зручності роботи бухгалтера. По-перше, всі дані необхідно вводити вручну, а протягом місяця їх чимало (оплати, пільги, коригування, тощо) — це години марно витраченого часу. По-друге, невеличка помилка у введенні будь-якої цифри тягне за собою виправлення у всіх пов'язаних розділах вручну, що забезпечує бухгалтера клопотом на довгий проміжок часу. По-третє, і найголовніше, немає мови про безпеку даних. Бухгалтер може втратити дані через комп'ютерний вірус, або раптове вимкнення світла, не кажучи вже про кібер-напад.

Всі вищенаведені ризики відсутні, якщо використовувати в роботі Мій Дім Online. Адже система спеціально призначена для спрощення та автоматизації роботи, а команда фахівців професійно та надійно захищає ваші дані.

Навіщо мені хмарний сервіс, якщо є десктопні програми для обліку?

Насамперед,  десктопні програми потрібно фахово  інсталювати на комп’ютер та час від часу оновлювати, що не завжди під силу звичайному користувачеві. Оновлення зазвичай не є безкоштовним, при цьому немає жодної гарантії, що програма не “заглючить” у вас на комп’ютері. Вам може здаватися зручним, коли всі дані знаходяться ніби в надійному місці (на вашому лептопі), однак комп’ютери ламаються, їх можуть вкрасти або атакувати комп’ютерні віруси.

Онлайн-сервіси стали популярними тому, що зберігають ваші дані в “хмарі”. Тому якщо раптом щось станеться із ноутбуком, вся фінансова інформація буде в безпеці і доступна з будь-якого пристрою 24/7. Окрім того, кожен користувач має доступ до системи під своїм обліковим записом, тому нанести шкоду або видалити дані з системи практично неможливо.

Ми створили Мій Дім Online, піклуючись про безпеку:

  • Ми регулярно робимо резервні копії даних наших клієнтів (щоб запобігти їх втраті) та зберігаємо їх тривалий час.

  • Ми використовуємо сучасні захищені протоколи під час обміну даними з користувачами, платіжними системами та банками.

  • Ми зберігаємо персональні дані користувачів лише в тому об'ємі, який потрібен для надання послуг конкретному користувачу згідно Закону про захист персональних даних.

  • Доступ до системи мають виключно аутентифіковані користувачі. Рівень доступу визначається роллю користувача.

 

Читайте в блозі:

Десять переваг роботи в хмарі

Як пояснити мешканцям будинку, навіщо цей сервіс потрібен?

Мешканці — кінцеві споживачі в системі Мій Дім Online. Вони так само мають доступ до онлайн-кабінету, проте їх інтерфейс дещо відмінний від інтерфейсу бухгалтера та керівника. Головна сторінка представляє собою абонентську книгу, що містить інформацію щодо оплат, заборгованостей та нарахувань. Це дуже зручно для моніторингу взаємин із керівництвом. З кабінету можна зробити онлайн-запит до бухгалтера, уточнити певні деталі нарахувань або повідомити про проблему в будинку. Мешканці мають змогу сплатити рахунки прямо з онлайн-кабінету, скориставшись банківською або платіжною системою. Наразі підключені наступні системи — Приват24, iPay, Portmone.

 

Читайте на сайті:

Для кого підходить проект?

Я веду облік в бухгалтерській книзі. Навіщо мені електронний облік?

Час цифрових технологій вимагає сучасного підходу. В першу чергу це стосується бухгалтерських та фінансових питань. Оскільки розрахунки вимагають строгої звітності, то жодна цифра не має бути втрачена або не врахована. Ведення обліку в бухгалтерській книзі не дає можливості швидко та точно вивести баланс (загальний, по особовому рахунку, статті нарахувань, тощо), адже, гортаючи сторінки, помилитися дуже легко. Часто, під час звірки з абонентом, необхідно надати дані за кілька розрахункових періодів, що займає досить багато часу.

На допомогу бухгалтеру спеціально створено автоматизовану систему обліку Мій Дім Online, яка дозволяє за лічені секунди сформувати звіт, рознести оплати, знайти банківський реєстр, інформацію за нарахуваннями або зробити звірку з абонентом. Більше не потрібно годинами гортати бухгалтерську книгу в пошуках нерозпізнаної оплати або збирати історію нарахувань, адже наша система все тримає “в пам'яті”, щоб видати інформацію за першим запитом користувача.

Навіщо платити за програмне забезпечення?

Якість можна створити тільки якщо вкласти ресурси. Робота найкращих спеціалістів з розробки, якісні освітні матеріали, оновлення системи, піклування служби підтримки — це зусилля, які ми вкладаємо, щоб користувач отримав найякісніший продукт, який приносить користь та простоту в щоденну роботу.

Для того, щоб система повністю задовольняла потреби користувача — ми постійно покращуємо її функціонал, дослухаючись до проблем та побажань клієнтів з тим, щоб їх праця була максимально ефективною, а досвід користування позитивним. Окрему статтю витрат займає інформаційна безпека даних. Ми забезпечуємо належний захист Ваших даних, що дозволяє не турбуватися про будь-які віруси та кібер-атаки. Саме тому, якісне програмне забезпечення не може бути безкоштовним, проте за цю оплату Ви отримуєте найкраще сервісне рішення.

Мені потрібен повний бухгалтерський облік. Як в цьому допоможе ваша система?

Мій Дім Online — онлайн-система абонентського обліку. Проте один з трьох наших тарифів (а саме — “Власний бухгалтер”) дозволяє замовити бухгалтерський супровід на аутсорс. Цю послугу надає наш партнер, компанія “Аудит Альянс”. Професійні бухгалтери-аудитори здійснюють повний бухгалтерський супровід організації, включаючи подання звітів у податкову, органи соціального захисту населення, місцеві органи врядування та інші інстанції. Ви матимете доступ до системи Мій Дім Online, аби слідкувати, як відбувається облік.

Читайте по темі:

Тарифні плани Мій Дім Online

 

Читайте в блозі:

Аутсорсинг бухгалтерії — найкращий вибір для ОСББ

Як мені допоможе система в боротьбі з боржниками?

Люди не платять з різних причин. Одна з важливих — це недовіра щодо витрачених коштів комунальним підприємством. Занадто багато було “темних справ” у цій сфері.

Система Мій Дім Online має двосторонній доступ до даних. Керівництво та бухгалтер працюють з одного боку системи, а мешканці — з другого. У першому випадку відбуваються нарахування платежів, облік боржників, виставлення рахунків, а в другому — мешканці моніторять діяльність підприємства, звіряють нарахування та можуть зробити онлайн-запит, аби уточнити деталі. Таким чином, наша система — це вікно для взаємодії мешканців та керівництва, що сприяє побудові прозорих стосунків та встановленню довіри.

Другий фактор “злісності” боржників — це зовсім не відмова сплачувати рахунки. Часто боржники не платять, тому що для цього не створені умови. Потрібно брати квитанцію, йти в комунальне підприємство, стояти в чергах. В сучасному світі на це просто немає часу. Тому ми подбали, аби оплата рахунків відбувалась “у два кліки”, тобто онлайн і дуже швидко. Для цього ми підключили до кабінету платіжні системи, що дозволяють сплачувати рахунки з будь-якої частини світу 24/7. А також ми сприяємо у встановленні терміналу, щоб мешканці вносили оплати готівкою на місці.

 

Читайте в блозі:

Деякі особливості роботи садових товариств з боржниками

Як боротися з боржниками ОСББ

Пенсіонерам це не потрібно. Враховуючи що в моєму домі більшість пенсіонерів, то навіщо мені ваша система?

Здійснюючи маркетинговий аналіз споживачів онлайн-послуг, ми побачили, що 88% молодих пенсіонерів (віком до 67 років) самостійно здійснюють онлайн-покупки за допомогою банківської картки. Це дає розуміння, що вони легко впораються із роботою в нашій системі та сплатою комунальних послуг онлайн.

Щодо пенсіонерів літнього віку, то за статистикою вони не є споживачами інтернет-послуг. Однак у похилому віці комунальні платежі та членські внески зазвичай за них сплачують близькі родичі, які радше це зроблять через інтернет, адже це зручно і безпечно. Тому доступ до онлайн-кабінету Мій Дім Online варто надавати саме їм.

Я хочу здавати квартиру в оренду. Як мені допоможе Мій Дім Online?

Кабінет мешканця надає можливість орендодавцю контролювати нарахування та оплати за комунальні послуги. Таким чином ви будете впевнені, що ваш орендар своєчасно сплачує квитанції та не має заборгованості.

Для того, щоб використовувати систему Мій Дім Online для моніторингу оплат при здачі квартири в оренду, обслуговуюча компанія вашого будинку (ОСББ або ЖБК) повинна бути клієнтом нашого сервісу.

Як самостійно налаштувати облік в системі? Скільки це займає часу?

Щоб швидко та правильно налаштувати систему, потрібно заздалегідь підготувати певні дані по вашій організації. Щойно ви отримаєте доступ в систему, Вам в допомогу буде запропоновано декілька інструментів:

  1. Детальна інструкція з налаштування системи (Знаходиться у верхній частині робочої панелі системи).
  2. Онлайн чат служби підтримки (Графік роботи: пн-пт 10:00-18:00, сб-нд та святкові дні – вихідні)
  3. Майстер налаштування системи
Які дані потрібні для швидкого налаштування системи?

Щоб швидко налаштувати систему, а потім отримати коректні дані в платіжках, рекомендуємо підготувати наступні дані для введення в систему Мій Дім Online:

 

Вид даних

Формат

Коментар

Приклад

1

Дата початку нарахувань в системі

 

Відповідно до рішення керівництва

 

2

Перелік видів/статей нарахувань, чинний тариф, період дії статті нарахувань

Назва статті нарахувань, тип (за площею, за лічильніком тощо), дата початку дії статті, чинний тариф/розмір внеску та особові рахунки, яким здійснюються нарахування за статтею

 

Утримання будинку, за 1 м кв площі, тариф 8,50 грн діє з 01.03.2020, нарахування на всі особові рахунки квартир з 1 по 50

3

Адреса будинку (ів) для обліку

Населений пункт, назва вулиці № будинку, № квартири

поверх, під’їзд- не обов’язково

м. Київ, Вул. Пимоненка, 7, кв. 1-100

4

Особові рахунки (список)

Лише цифри

ПІБ, телефон, email - не обов’язково

О/р 001, Іванов І.І., 0671112233, ivanov@ukr.net;

О/р 002, Петров П.П., 0671112233, petrov@ukr.net

5

Показники лічильників 

Початкові та поточні

На початок і кінець місяця

Лічильник холодного водопостачання:
початковий показник 100 м3 на 01.03.2020
поточний показник 110 м3 на 25.03.2020

6

Зведені залишки по кожній статті нарахувань на дату зведення

 

Залишки виводяться на дату зведення по кожній статті окремо

Утримання будинку, о/р 001: залишок 38,50 грн на 01.03.2020

7

Виписка з клієнт-банку, реєстри оплат

 

Щоб внести оплати за потрібний місяць

 

8

Перелік пільговиків або файли монетизації з банку

 

За наявності пільговиків

 

Нічого не знайдено