3.2.3.2. Імпорт банківських виписок

Робота з банківською випискою: виписки яких банків приймає система, як завантажити та провести банківську виписку, виправити помилки.  

 

Для чого?

Система Мій Дім Online підтримує роботу з виписками наступних українських банків:

Таблиця 1

Банк

Формат файлу

Приватбанк (новий формат)

Інструкція як отримати виписку Приватбанк

dbf

Приватбанк (старий  формат)

dbf

Ощадбанк (старий  формат)

exp

Ощадбанк

dbf

Ощадбанк (старий  формат)

xlsx

Райффайзен Банк Аваль

exp

Райффайзен Банк Аваль

dbf

ПУМБ

xlsx

ПУМБ

dbf

УКРГАЗБАНК

dbf

АБ "Південний"

dbf

Альфа-Банк

dbf

АТ "УКРСИББАНК"

dbf

 

Якщо формат виписки вашого банку не підтримується системою, ми в короткий термін додамо можливість роботи з новим форматом по вашому запиту. Якщо у вас виникли проблеми з форматом для імпорту виписки, напишіть нам на [email protected]

Завантаження виписки

Натисніть кнопку «Завантажити файл виписки». Мал.1.

Завантажити файл виписки, Мій Дім Онлайн

Мал.1.

Оберіть:

 • банківський рахунок, виписку якого ви бажаєте завантажити.
 • файл виписки, що була завантажена попередньо на ваш комп’ютер із відповідного програмного забезпечення, який надає банківська установа (Кліент-банк).
 • Натисніть кнопку «Завантажити виписки». (Мал. 2) 

 

Завантаження виписки банку, Мій Дім Онлайн

Мал.2.

Якщо призначення платежу містить інформацію про особовий рахунок, номер особового рахунку буде зазначений у стовпчику з назвою «Ос. рах».

Сума транзакції буде міститись у стовпчику з назвою «Сума». Сума транзакції буде розподілена між статтями нарахування, що підключені до особового рахунку, за Наступними правилами, якщо попередній період (щодо дати транзакції) буде закритий. 

Користувач може розподілити суму транзакції за власним бажанням. Для цього необхідно внести бажані суми у поля, що містяться навпроти відповідних статей нарахування. Колонки «Нараховано» та «Баланс» інформують користувача про останнє нарахування та поточний баланс на відповідній статті нарахувань. (Мал.3)

Як імпортувати банківську виписку в систему Мій Дім Онлайн

Мал.3

Якщо з тих чи інших причин система не знайде номер особового рахунку в призначенні платежу, така транзакція буде відмічена позначкою як помилкова. 

Якщо ви можете розпізнати номер особового рахунку в призначенні платежу, виділіть його, скопіюйте у відповідне поле стовпчика «Ос. Рах.» та натисніть .

Щоб провести одну транзакцію (один рядок) натисніть кнопку . Для проведення всіх транзакцій виписки натисніть кнопку «Провести безпомилкові».

Транзакції з помилками проведені не будуть. Ви зможете провести їх після ручного виправлення помилок.

При проведенні транзакції в журналі операцій буде створено документ «Оплата через банк». Детальніше про Журнал операцій.

При повторному завантаженні виписки операції з однаковими номерами транзакцій будуть помічені як дублі та проводитись не будуть.

Транзакції, що були автоматично проведені системою при завантаженні реєстрів, не будуть доступні для виправлення у банківській виписці. Під час проведення банківської виписки дата проведення такої транзакції буде автоматично скоригована в журналі операцій на дату, що вказана у банківській виписці (дата фактичного зарахування коштів на розрахунковий рахунок).

Помилки при завантаженні банківської виписки

Помилки відмічаються позначкою.

Щоб отримати деталі помилки, підведіть до позначки курсор миші та натисніть ліву клавішу. Мал.4.

 

Пояснення помилки при завантаженні, Мій Дім Онлайн

Мал.4.

Наступні помилки можуть трапитись при завантаженні виписки:

 • Не розпізнано номер особового рахунку;
 • Не можна розподілити суму транзакції, бо немає активних статей нарахування, що призначені особовому рахунку;
 • Номер особового рахунку із виписки не знайдено в системі;
 • Дата транзакції потрапляє у закритий період.

Попередження при завантаженні банківської виписки

Попередження відмічаються позначкою.

Наступні попередження можуть виникати при завантаженні виписки:

 • Дана транзакція вже проведена попередньо (виписка вже завантажувалась).

Поради

Зазвичай банківська виписка містить багато транзакцій, що не мають відношення до платежів мешканців. Проставте позначку , щоб обрати такі транзакції та скористайтесь кнопкою, щоб видалити їх, та спростити пошук потрібних. При видалені, транзакція не видаляється фізично з файлу виписки, а лише видаляється із тимчасової сторінки імпорту.

Після завантаження банківської виписки скористайтеся кнопкою «Провести безпомилкові». Коли основна частина даних буде проведена, детально перегляньте транзакції з помилками та вручну виправте їх. Проведіть кожну виправлену транзакцію за допомогою кнопки .

Користуйтесь фільтрами, щоб виводити на екран транзакції з такими статусами як:

 • Всі операції
 • Операції без помилок
 • Операції з помилками
 • Операції з попередженнями (Див. Мал.5)

Фільтр транзакцій, Мій Дім Онлайн

Мал.5.

Частково оброблену інформацію виписки можна зберегти, натиснувши кнопку «Зберегти чернетку». Див.Мал.6.

Чернетка виписки, Мій Дім Онлайн

Мал.6.

Збереження проміжних результатів допоможе вам, якщо ви тимчасово зупините роботу з випискою, зайнявшись іншими справами. Коли сплине час сесії у браузері, всі не збережені дані та не проведені транзакції потрібно буде повторно обробити, завантаживши файл виписки. Збережена чернетка дозволить вам не втратити виконану вами роботу - ви продовжите роботу з того місця, де зупинились. При повторному переході на сторінку імпорту банківських виписок буде надана можливість продовжити роботу зі збереженими даними або розпочати роботу з самого початку (із завантаження виписки). Див. Мал.7.

 

Продовження роботи із випискою після паузи в системі Мій Дім Онлайн

Мал.7.